Dożynki Województwa Łódzkiego w Paradyżu -Sierpień 2023

W przedostatnią niedzielę sierpnia w Paradyżu odbyły się Dożynki Województwa Łódzkiego. Tego dnia rolnicy świętują zakończenie żniw. Wiąże się to z pewnymi obrzędami, w skład których wchodzą m. in. korowód w wieńcami dożynkowymi oraz wystawy plonów. W ramach imprezy odbywają się różnego rodzaju obrzędy, tańce, pieśni i występy artystyczne, które podkreślają radość z udanych zbiorów.

Tegoroczna impreza Dożynkowa Województwa Łódzkiego, jak w poprzednich latach, nie mogła obejść się bez pikniku. Gdzie 200 pszczelarzy oraz Kół Gospodyń Wiejskich z województwa łódzkiego wystawiały specjały lokalnej kuchni sporządzone z tegorocznych zbiorów.

Wydarzenie odbyło się na terenie niewielkiej miejscowości Paradyż. Nasze namioty stały w 4 miejscach: wzdłuż ulicy Przedborskiej, na parkingu przykościelnym, w parku im. Jana Pawła II oraz
w okolicach urzędu gminy.

Zastosowaliśmy dwa rodzaje zabezpieczeń namiotów, ze względu na różne podłoże montażowe – część namiotów została postawiona na trawie, a część na powierzchni utwardzonej (kostka brukowa, asfalt). Namioty usytuowane na trawie zakotwiliśmy do ziemi na pomocą śledzi, natomiast pozostałe zabezpieczyliśmy betonowymi dociążeniami.

Dożynki Województwa Łódzkiego w liczbach

Wszystkie namioty były w kolorze białym. Montaż sprzętu ze względu na ogromną liczbę sprzętu do rozstawienia, został rozłożony w czasie i trwał dwa dni. Na potrzeby obsługi tej realizacji przeznaczyliśmy 200 miejsc wystawienniczych na namiotach ekspresowych. Daje to powierzchnię 1800m2, co więcej zamontowaliśmy ponad 600 ścian. Nie zapomnieliśmy oczywiście o bezpieczeństwie, kotwiąc namioty
za pomocą 800 śledzi i stosując 400 betonowych dociążeń. Każdy namiot wyposażyliśmy w co najmniej jeden stół i dwa krzesła, co w sumie dało nam 400 krzeseł i blisko 200 stołów.

Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym udało nam się szybko i sprawnie przeprowadzić montaż jak
i demontaż. Dożynki Województwa Łódzkiego w Paradyżu były największym eventem jaki do tej pory obsługiwaliśmy. Pomimo, naszego wieloletniego doświadczenia, impreza ta była dla nas nie lada logistycznym wyzwaniem.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia można znaleźć w naszych mediach społecznościowych lub na stronie organizatora.

E-mail

biuro@outdoor-events.pl

Telefon

+48 600 45 10 45

Dane firmy

NIP: 7272643112

Walewice 35

97-425 Zelów

Strefy eventowe

Granice stref eventowych a różne rodzaje namiotów Strefy eventowe jako podstawowym aspektem kreacji funkcjonalnej przestrzeni

Namioty typu „Spider”

Namioty typu „spider” to konstrukcje namiotowe o nietypowym kształcie. Wykorzystują pojedynczy centralny maszt (jednomasztowe) lub

Wyróżnia nas nie tylko know-how dopracowywane przez lata, ale również chęć tworzenia wydarzenia wspólnie z kreatorem danego eventu. Zobacz, jak bardzo pomożemy podczas organizacji imprezy, dostarczając namioty bankietowe, hale namiotowe lub namioty ekspresowe.

Verified by MonsterInsights