Jarmarki świąteczne – magiczna przedświąteczna atmosfera

Jarmarki świąteczne jako elementy świątecznej atmosfery

Choinka, grzaniec, uszka, pierniki, piosenka „Wham- Last Christmas” czy jarmarki świąteczne – wiele by można wymieniać. Choć każdemu z nas święta kojarzą się inaczej, to bez wątpienia każdy z wymienionych wcześniej elementów nawiązuje do świątecznej atmosfery.

Jarmarki świąteczne to popularna tradycja, zwłaszcza w krajach europejskich, gdzie stanowią integralną część świątecznej atmosfery. Są to specjalne targi lub jarmarki, które odbywają się zazwyczaj przed okresem Bożego Narodzenia. Oferują one szeroki wybór produktów świątecznych, ozdób, prezentów, potraw i napojów, tworząc jednocześnie wyjątkową atmosferę świąt.

Z roku na rok włodarze nie tylko dużych miast, ale i mniejszych miejscowości decydują się na organizację jarmarków świątecznych, które cieszą się coraz większą popularnością. Na jarmarkach świątecznych można znaleźć różnorodne artykuły, takie jak ozdoby choinkowe, rękodzieła, świąteczne upominki, tradycyjne potrawy, ciasteczka, gorące napoje (często grzane wino, tzw. grzane piwo, czy gorąca czekolada). Wystawcami są najczęściej lokalni rzemieślnicy i rękodzielnicy. Często przy okazji, odbywają się występy artystyczne, koncerty, konkursy i inne atrakcje.

Nasze grudniowe realizacje

W tym roku mamy przyjemności dostarczać swój sprzęt do kilku miejscowości na terenie województwa łódzkiego. I tak od pierwszego weekendu grudnia montujemy sprzęt w Zelowie, w następnym tygodniu jedziemy do Lutomierska, Szczercowa i Żychlina. Ostatni przedświąteczny weekend spędzimy w Bełchatowie i Sieradzu (dokładny kalendarz znajduje się grafice poniżej). W zależności od zapotrzebowania, dostarczamy: namioty wystawiennicze, oświetlenie i okablowanie, krzesła, stoły oraz podesty sceniczne.

Należy pamiętać, że wiele jarmarków świątecznych ma korzenie historyczne i sięga średniowiecza (np. w Gdańsku czy w Krakowie). Organizowane są na głównych placach miast, przed ratuszami, czy wokół zabytkowych kościołów.

Popularne jarmarki świąteczne można znaleźć w Pradze w Czechach, Strasburgu we Francji, Wiedniu w Austrii, Norymberdze w Niemczech. Oferują one nie tylko możliwość zakupów, ale także stanowią okazję do spędzenia czasu z rodziną i cieszenia się magią świąt.

W tym roku mieliśmy okazję, zupełnie nieoczekiwanie zobaczyć montaż kilkudziesięciu stoisk wystawienniczych ( hale namiotowe) na potrzeby jarmarku świątecznego we Wiedniu.

E-mail

biuro@outdoor-events.pl

Telefon

+48 600 45 10 45

Dane firmy

NIP: 7272643112

Walewice 35

97-425 Zelów

Strefy eventowe

Granice stref eventowych a różne rodzaje namiotów Strefy eventowe jako podstawowym aspektem kreacji funkcjonalnej przestrzeni

Namioty typu „Spider”

Namioty typu „spider” to konstrukcje namiotowe o nietypowym kształcie. Wykorzystują pojedynczy centralny maszt (jednomasztowe) lub

Wyróżnia nas nie tylko know-how dopracowywane przez lata, ale również chęć tworzenia wydarzenia wspólnie z kreatorem danego eventu. Zobacz, jak bardzo pomożemy podczas organizacji imprezy, dostarczając namioty bankietowe, hale namiotowe lub namioty ekspresowe.

Verified by MonsterInsights