Strefy eventowe

Granice stref eventowych a różne rodzaje namiotów

Strefy eventowe jako podstawowym aspektem kreacji funkcjonalnej przestrzeni na eventach. Ważne żeby była dostosowana do potrzeb uczestników wydarzenia, tak by łatwo orientowali się w nowym miejscu. W związku z tym, organizatorzy decydują się na podział przestrzeni eventowej na strefy tematyczne. Najczęściej wydzielane strefy to: sceniczna wraz z zapleczem dla artystów, gastronomiczno – wystawiennicza, relaksu, dla dzieci oraz zaplecze dla organizatorów. Nie można również zapomnieć o parkingu dla podwykonawców, wystawców jak i odwiedzających.

Zadaniem organizatorów jest dostosowanie przestrzeni do wszystkich uczestników i odwiedzających, w tym osób z niepełnosprawnościami. Dlatego by wyznaczyć strefy eventowe organizatorzy rezygnują z tworzenia niepotrzebnych przeszkód i dodatkowych barier. Kreatorzy, już na etapie planowania podejmują decyzję o zastosowaniu różnego typu zadaszenia tymczasowego jakim są namioty eventowe, tak by tylko wizualnie zaznaczyć obecność stref bez ich fizycznego odgradzania. 

Strefy eventowe przeznaczone dla wystawców i wypoczynku

W celu oddzielenia strefy wystawców od strefy wypoczynkowej, często wykorzystuje się namioty o różnej konstrukcji i kształcie. Dla wystawców najlepiej sprawdzają się namioty o prostej budowie nazywane ekspresowymi. Dzięki konstrukcji nożycowej charakteryzuje je szybki montaż. W zależności od powierzchni jaką chcemy uzyskać istnieje opcja dzielenia ich na mniejsze lub łączenia ze sobą by stworzyły większe stoiska. 

Inny rodzaj namiotów zastosujemy do stref wypoczynku. Gdzie przestrzeń dostosowuje się do potrzeb uczestników. Ważne, by przestrzeń ta przykuwała uwagę, ale i spełniała swoją główną funkcję jaka jest ochrona przed pogodą. Doskonałym wyborem spełniającym oba wspomniane wcześniej wymogi będą namioty typu “Spider”( lub inaczej “gwiazda”). Namioty te można wyposażyć w leżaki, skrzynki lub popularne teraz meble z palet, całość dopełni nastrojowe oświetlenie – girlandy, latarenki). 

Hale namiotowe lub namioty typu halowego potocznie nazywane “chińczykami” dobrze sprawdzą się w strefach gastronomicznych. Najczęściej wyposażeniem tej strefy są ławostoły.  Daje to wystarczająco dużo przestrzeni by swobodnie usiąść spożyć posiłek lub też porozmawiać. 

Scena i strefa artystyczna

Wygląd sceny oraz zaplecza scenicznego określa się indywidualnie dla każdego z artysty. Najczęściej korzysta się wtedy z namiotów ekspresowych,  natomiast większe garderoby mieszczą się w mini halach namiotowych inaczej zwanymi namiotami typu Turek. Podstawowym wyposażeniem garderoby są krzesła, stoły, stojaki na wieszaki do ubrań, oświetlenie z lustrem, kosz na śmieci. Na życzenie klienta dysponujemy również ekspresem do kawy, warnikiem oraz lodówką.

Bez względu na to jakie zadaszenia wybierzemy projektując nasz event najważniejszym aspektem na jaki musimy zwrócić szczególną uwagę jest jest dostępności i bezpieczeństwo użytkowania.

E-mail

biuro@outdoor-events.pl

Telefon

+48 600 45 10 45

Dane firmy

NIP: 7272643112

Walewice 35

97-425 Zelów

Strefy eventowe

Granice stref eventowych a różne rodzaje namiotów Strefy eventowe jako podstawowym aspektem kreacji funkcjonalnej przestrzeni

Namioty typu „Spider”

Namioty typu „spider” to konstrukcje namiotowe o nietypowym kształcie. Wykorzystują pojedynczy centralny maszt (jednomasztowe) lub

Wyróżnia nas nie tylko know-how dopracowywane przez lata, ale również chęć tworzenia wydarzenia wspólnie z kreatorem danego eventu. Zobacz, jak bardzo pomożemy podczas organizacji imprezy, dostarczając namioty bankietowe, hale namiotowe lub namioty ekspresowe.

Verified by MonsterInsights